fbpx

Zaspievaj si so mnou ľudovku Hlboký jarčok

Spievanie nás baví s Ankou Repkovou v Medickej záhradeNa začiatku bola inšpirácia – moje spievanie v londýnskom gospelom zbore The B.I.G. Choir. (Tento zbor som zachytila v mojom video blogu). Energia a vzájomné prepojenie sa cez spoločné spievania ma nadchlo natoľko, že som sa rozhodla pre založenie podobného zboru aj tu u nás na Slovensku. Počas môjho pobytu som viedla aj zopár workshopov Open Your Voice (Otvor svoj hlas). Keďže som však nemala priestor, kde by som ich mohla robiť, rozhodla som sa, že ich povediem v parku. No a tam na čerstvom vzduchu, pod holým, nebom, na zelenej tráve, som si uvedomila, aký je to vlastne výborný priestor. A bolo to jasné. Po mojom návrate zorganizujem spoločné spievanie v parku a budeme spievať ľudové piesne!

A tak sa aj stalo. 🙂 Cez leto sme sa stretávali v Medickej záhrade v Bratislave a spievali sme. Naše aj zahraničné slovenské ľudové piesne. Tieto stretnutia pod holým nebom boli vlastne takou predprípravou môjho zboru (Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví), ktorý som plánovala spustiť od septembra. Pôvodne som myslela, že v ňom budeme spievať len gospelové piesne v angličtine. Keď som však videla, ako krásne cítime naše slovenské ľudové piesne a koľko radosti nám prinášajú, rozhodla som sa, že v nich budeme pokračovať aj na skúškach zboru.

Mám veľkú radosť, že sa zbor skvelo rozbehol a má už vyše 30 členov! Určite o ňom ešte neskôr napíšem…

Teraz však sľúbená pieseň. Nahrala som pre teba jednu našu slovenskú ľudovku, aby sme si takto virtuálne mohli spoločne zaspievať.

Hlboký jarčok v podaní Anky Repkovej

      hlboky_jarcok

Daj vedieť o článku aj svojim kamarátom

Rád(a) spievaš? Pridaj sa k nám do zboru!

Zdokonalíš sa v speve, rozvinieš svoj sluch, zlepšíš si intonáciu a zažiješ veľa radosti.

Uložiť

Zavrieť