fbpx

Výučba spevu

Mojou vášňou je pomáhať druhým otvoriť ich hlas, tak aby bol prirodzene zvučný a krásny a vďaka tomu sa pri spievaní cítili sebaisto a naplno sa prejavili!

Učila som sa aj u hlasovej koučky Madonny

Neustále sa rozvíjam v speve, práci s hlasom a interpretačnom umení, a to pod vedením tých najlepších hlasových koučov ako je napr. legendárna Joan Lader – hlasová koučka hviezd Broadwaya a tiež MadonnyDianny ReevesStinga a pod. Za svojími koučami cestujem do New Yorku, Londýna a Prahy. Ukončením hudobno-dramatického štúdia na Konzervatóriu v Bratislave sa moje vzdelávanie ani zďaleka neskončilo. Ako jediná na Slovensku som absolventkou 3-stupňového kurzu Estill Voice Training – metóda, ktorá je založená na vedeckých výskumoch hlasu!

Hlasovému koučingu sa venujem viac ako 18 rokov. Vediem hlasové kurzy, workshopy, hodiny spevu, vytvorila som úspešné online video kurzy Otvor svoj hlas a Hlasová rozcvička a v roku 2015 som založila svoj spevácky Spievanie nás baví, v ktorom mám okolo 40 aktívnych členov. Od r. 2016 pozývam na Slovensko zahraničných umelcov a organizujem s nimi spevácke workshopy a veľké spoločné koncerty.

Som aktívnou speváčkou. Počas svojej kariéry som spolupracovala so svetovými umelcami, ako sú napr. americká hviezda Broadwaya Moya Angela, britský spevák a vokalista svetových hviezd Daniel Thomas, taliansky spevák Drupi, ale aj český slávik Dalibor Janda. Účinkovala som v muzikáloch Rocky Horror Show, Rebelové a Vlasy. Mám za sebou stovky koncertov nielen na Slovensku a v Čechách, ale aj v Londýne, Bologni a Nemecku. Spievala som tiež v TV Show Let’s Dance a Bailando na TV Markíza.

V neposlednom rade som tiež skladateľkou a textárkou. Na konte mám viaceré CD. Posledným je album Som pravdivá.

Koho učím

Aké techniky spievania učím

Špecializujem sa na moderné techniky spievania (pop, jazz, gospel, muzikál), lebo sama spievam takým spôsobom. Viem ti však poradiť aj v prípade, že spievaš ľudové piesne alebo klasiku. Jediné, čo neovládam je metalový scream…

Ako budeme pracovať

K výučbe pristupujem veľmi individuálne. Na začiatku sa porozprávame, aby som porozumela tvojmu zámeru, prečo sa chceš rozvíjať v speve. Zaspievaš mi čokoľvek podľa tvojho výberu (môže to byť ľudovka, moderná pieseň a pokojne aj Kohútik jarabý), a to a capella (bez hudby), s podkladom alebo s hudobným nástrojom. Nejde o žiadnu skúšku. Podľa toho však zistím, kde sa so svojím hlasom momentálne nachádzaš a aký postup výučby je pre teba najvhodnejší.

Kde prebieha výučba

Čo sa naučíš

Úspechy študentov

Referencie študentiek a študentov

Eja Dekánková – ekonómka, praktik TČM a amatérska speváčka (49)

„Na hodiny spevu som k Anke začala chodiť kvôli zlepšeniu techniky, keďže amatérsky spievam v mexickom mariachi zoskupení El Caminante. Každá hodina mi nesmierne pomáha nájsť správne umiestnenie tónov, uľahčiť si spev, zväčšiť rozsah, v čo som teda naozaj nedúfala. Myslela som si, že už môžem len zlepšovať techniku v rámci mojich možností a daností.

Keďže sme sa dostali do situácie, keď máme kvôli bezpečnosti a zdraviu obmedzené osobné kontakty, tak sme hľadali spôsob, ako s hodinami neprestať. Žiaci v školách nabehli na online vyučovanie, a tak sme si aj my povedali, prečo to nevyskúšať. Dohodli sme sa na online hodine cez WhatsApp. Použili sme aj kameru, aby sme sa navzájom videli a Anka mohla aj korigovať kontrolovať, či pracujem správne s bránicou a aj môj celkový prejav. Prvú časť hodiny som mala cez WhatsApp, ale keďže som používala mobilné dáta, tak sme potom prešli na hovor cez Messenger na počítači s použitím počítačových repráčikov. Bolo to super. Veľmi dobre sa mi spievalo a cvičilo. Dokonca som mala pocit, že sa tak nejak viac počujem a viem korigovať. Určite budem v týchto hodinách pokračovať a veľmi ich odporúčam.“

Vladimír Pollák – dcéra Zuzka (13)

Dcéra chodí k Anke zatiaľ len asi mesiac (štyri hodiny) a je vidieť (počuť) výrazný progres v technike aj výraze spievania. Super prístup a zrozumiteľné vysvetlenie problematiky!!! Môžem len odporúčať!!!“


Maroš Boďa – študent (24)

Chodiť na spev k Anke bola skvelá voľba. Už na hlasovom kurze, ktorý som tiež absolvoval som spozoroval jej pedagogické vlohy a maximálnu energiu, ktorú vkladá do všetkého. V spojení s jej vlastnými neuveriteľnými hlasovými schopnosťami, je to najlepšia kombinácia pre ambicióznych, ale aj rekreačných spevákov.“


Ivana Jelínková – bývalá študentka (20)

„K Anke chodím už piaty rok. Na jej učení mi vyhovuje najmä individuálny prístup. A taktiež voľnosť výberu pri pesničkách, na ktorých pracujeme. Okrem spevu som sa tiež mohla zlepšiť vo veciach ako je vystupovanie, prejav na pódiu a práca s mikrofónom. Rady som dostala od profesionálky, ktorá sa v speve a vystupovaní nie len vyzná, ale taktiež s tým pracuje, a tak dáva naozaj užitočné rady.“ Pozri si tiež jej cover Take Me To Church.


Dáša Bulíková – bývalá študentka (18)

„K Anke chodím na spev približne od dvanástich rokov. Spoznala som ju cez môjho učiteľa hudobnej v škole, ktorý ju poznal z účinkovania v divadle a veľmi ju pochvaloval. Tak som to teda išla vyskúšať a veľmi mi to vyhovovalo kvôli tomu, že Anka vyučuje moderný spev a nie je to u nej ako na stereotypnej ZUŠke. Na Ankinom spôsobe vyučby sa mi páči voľný výber piesní a priateľský prístup, čiže nemám vôbec žiaden stres z tých hodín a chodievam sa tam priučiť a precvičiť správnu techniku a zároveň zrelaxovať. Je to pre mňa relax, lebo vždy zabudnem na moje problémy okolo školy, vzťahov… vlastne hocičoho. Páči sa mi aj to, že nás Anka nosieva na súťaže a dáva nám možnosť vystupovať s ňou a jej kapelou. Mne osobne to veľmi vyhovuje lebo si myslím, že by každý spevák mal mať skúsenosti s vystupovaním a Anka nám na to dáva nemálo možností. Myslím si, že Ankine hodiny spevu sú vhodné pre široké spektrum spevákov, či chcú mať zo spevu kariéru, alebo si len z radosti zaspievať, takže určite odporúčam.“ Pozri si tiež jej cover Imagine.

Ako sa prihlásiš

Stačí, keď sa zaregistruješ do formulára nižšie. Pošlem ti cenník a dohodneme si termín. 

Registruj sa tu

Tvoje údaje sú u mňa v bezpečí! Pracujem s nimi podľa Ochrany osobných údajov.

Rád(a) spievaš? Pridaj sa k nám do zboru!

Zdokonalíš sa v speve, rozvinieš svoj sluch, zlepšíš si intonáciu a zažiješ veľa radosti.

Uložiť

Zavrieť