fbpx

Sila nášho vnútorného svetla

Dnes, 28.11.2021 nám začal advent. Krásny čas, ktorý nás nabáda k spomaleniu a vnútornému stíšeniu sa. Vonkajšieho svetla síce máme málo (aj vzhľadom na počasie aj vzhľadom na spoločenskú situáciu), ale to, čo môžeme v sebe rozvíjať, je naše vnútorné svetlo.

Čo tým myslím?

To, čo platí v prípade vonkajšieho svetla, môžeme symbolicky preniesť aj na to naše vnútorné. Keď svieti slnko, máme zvyčajne oveľa lepšiu náladu a viac energie, ako keď je pod mrakom a prší. Keď však vyživujeme svetlo v sebe a venujeme mu svoju vedomú pozornosť, dokážeme lepšie zvládnuť aj pochmúrne dni, či pochmúrne časy… Máme väčšiu stabilitu a ľahšie zdolávame zdanlivo nepriaznivé okolnosti a skúšky z vonku.

Anka Repková, Foto: Zuzana GavulováAko vyživujem svoje vnútorné svetlo

Ja osobne svoje vnútorné svetlo vyživujem cez aktivity, ktoré ma napĺňajú príjemnými pocitmi, ako je spievanie, hranie na gitare, tancovanie, meditácia, tvorba (či už piesní alebo teraz vianočných dekorácií), prechádzka osamote v prírode, šantenie sa so psom, či stretnutie sa s ľuďmi, ktorí ma obohacujú.

Spojme sa a šírme cez svetlo lásku a mier

Na každom jednom z nás záleží. Sme síce ako kvapky v mori, ale more by bez kvapiek tiež nebolo… Nahraďme strach láskou a venujme svoju pozornosť svetlu. Veď to už je veľmi dobre známe, že to, čomu venujeme energiu, to rastie. Buďme spolutvorcami krásna. Spojme sa a zažnime naše vnútorné svetlo. Spoločne takto dokážeme oveľa viac, ako si možno teraz myslíš.

Nech ti je podporou aj moja autorská pieseň Svetlo, ktorá je súčasťou albumu Som pravdivá.