fbpx

2-dňový spevácky gospelový workshop s britským lektorom Danielom Thomasom a záverečným koncertom

English version

Pozývam ťa na 2 celé dni plné gospelovej hudby – spevácky gospelový workshop, ktorý povedie britský lektor gospelu Daniel Thomas! Ako absolvent(ka) workshopu si za sprievodu kapely zaspievaš na záverečnom koncerte na Hlavnom námestí v Bratislave!

Som šťastná, že Daniel opäť prijal moje pozvanie, a tak môžeš aj ty zažiť jeho úžasnú energiu a učiť sa gospel priamo od gospelového speváka, muzikanta, hlasového kouča a zbormajstra, ktorý s gospelovou hudbou vyrastal, cíti ju a dokáže ňou nadchnúť aj všetkých okolo! Daniel spieval s hviezdami ako Mariah Carey, Elton John, Sting a i. a viedol zbory nielen v EU, ale aj USA. Na Slovensko príde už druhýkrát a ty môžeš byť pri tom! Vyvrcholením workshopu bude záverečný koncert sprevádzaný kapelou na Hlavnom námestí v Bratislave, na ktorom si zaspievaš aj ty!

Spevácky gospelový workshop s Danielom Thomasom je pre teba určený, ak:

Ako bude workshop prebiehať:

O lektorovi workshopu – Danielovi Thomasovi (UK)

Daniel Thomas

Daniel ´Bishop´Thomas je spevák, skladateľ, hlasový kouč, producent, klávesák, zbormajster. Má za sebou množstvo významných spoluprác. Vokály spieval mnohým známym spevákom, ako sú napr. Luther Vandross, Mariah Carey, Elton John, James Brown, Cher, Sting, Lionel Richie, Anastacia a i. Ako zbormajster pôsobil v známom londýnskom zbore The London Community Gospel Choir (spolupracoval s Madonnou, Kylie Minoque, Stingom, Paul McCartneym, Brianom Mayom, Tinou Turner, Samom Smithom, Georgeom Michaelom a s i.). Spevácke zbory dirigoval nielen v UK, ale aj vo Francúzku, Švédsku či USA. Daniel je tiež vyhľadávaným hlasovým koučom, vedie workshopy gospelového spievania a majstrovské spevácke kurzy. Je charakteristický svojou energickou osobnosťou a absolútnym nadšením pre hudbu.

Danielov rôznorodý a mnohodimenzionálny talent bol zrejmý od útleho detstva. Spievať a hrať na piano začal vo svojich 5 rokoch. Ako mladý tínedžer, bol veľmi vyhľadávaným hráčom na klávesové nástroje (známy svojím osobitným štýlom hry na hammond organe) a stal sa vychádzajúcou hviezdou medzi zbormajstermi a hráčmi. Dirigoval množstvo zborov – lokálnych aj okresných v rámci Londýna a v okolitých oblastiach. V roku 1988 vyzval svojich spolu spievajúcich kamarátov a založil svoj prvý komunitný zbor – The Daniel Thomas Fellowship Choir. Vytvoril teleso s unikátnym štýlom a energiou, ktoré viedol tri roky.

Svoje talenty mohol naplno rozvinúť, keď sa dostal pod krídla The London Community Gospel Choir a jeho zakladateľa Reverenda Bazila Meade, kde veľmi rýchlo zaujal miesto dirigenta zboru. Pôsobil tu 5 rokov a následne ako spoločník zbormajstra často viedol zbor aj na mnohých podujatiach, koncertoch, v štúdiu či firemných akciách.

Daniel Thomas na koncerte v Teatre Wüstenrot 26.11.2017Toto pôsobenie mu poskytlo prominentné miesto v Music house (Hudobný dom) a na Gospelovej scéne v UK. Svojimi úžasnými vokálmi a veľkou nápadnou osobnosťou si získal obecenstvo po celom svete aj ako samostatný umelec. Keď koncertoval na podujatí Party In The Park pod názvom Blockster (singel číslo 3 v UK hitparádach), vystupoval pred stotisícovým davom. Jeho meno sa zobrazuje na rovnakých zoznamoch ako Westlife, Phats and Small, Brandon Block a Armond Van Helden. Absolvoval rozsiahle turné naprieč Európou, Japonskom, Južnou Afrikou, Indiou a USA. Po jeho vokálnych a zborových aranžérskych schopnostiach je dopyt už niekoľko rokov. Často vedie workshopy pre gospelové zbory v UK, Európe a USA. Nie je vôbec zvláštne, že o jeho schopnosti prejavili záujem aj na podujatiach ako Christian Dior fashion shows v Paríži (s Jeremy Healy) a dokonca na Victoria Secrets fashion Show v New Yorku – kde dirigoval cenou Grammy ocenených ‘Hezekiah Walker and the Love Fellowship Choir (2002).

Ako uznávaný hráč na klávesových nástrojoch (piano a hammond organ), skladateľ a hlasový kouč, často trénuje iných umelcov veľkých mien, ako aj nadchádzajúce talenty. Pravidelne vedie workshopy a majstrovské kurzy, zameriavajúce sa na zborovú prácu, spevácku techniku a sólové vystúpenie.

Daniel ThomasV roku 2010 bol prvým britským zbormajstrom, ktorý bol pozvaný ako hosťujúci dirigent na Stockholm International Gospel Choir festival, aby učil svoj originálny materiál a dirigoval 900-členný zbor. V roku 2011 bol speváckym koučom sólistov kapely Blue a ako ich vokalista s nimi reprezentoval UK na Eurovision Song Contest v Nemecku.

Po rokoch zhromaždil svoj jedinečný štýl do série speváckych rozospievaní a cvičení a rozhodol sa, že nahrá dlho očakávaný album s tradičnými gospelovými piesňami a piesne poskytne aj ďalším zborom.

„Okázalý, inšpirujúci, motivujúci, maestro…“ To sú len niektoré tituly, ktoré mu mnohí doposiaľ dali.

Jeho častými výrokmi sú: „…táto nota nie je náhodná, je špecifická!“ a „…záchrana sveta – hlas po hlase!“

Referencie na predchádzajúci workshop s Danielom:

Ladislav Pour – podnikateľ

„Boli to dva skvelé dni plné spevu a dobrej partie s vyvrcholením na koncerte v Istropolise. Daniel bol jedinečný svojim zjavom, spevom ale hlavne koučingom workshopu. Jednoducho nás všetkých naštartoval, rozhýbal, ale hlavne presvedčil, že spev musí ísť od srdca, so snahou o čo najlepší a gradujúci spevácky výkon.“

Amália Rigáňová – masážna terapeutka

„Minulý rok v novembri mi bolo veľkým potešením zúčastniť sa na prekrásnom workshope s Danielom Thomasom organizovaným dirigentkou Zboru Anky Repkovej. Toho roku v auguste sa tohto workshopu zúčastním zase a som veľmi šťastná, pretože zažiť túto atmosféru je niečo, po čom moje srdce túži. Veľmi si prajem, aby toto mohlo zažiť čo najviac ľudí, pretože hudba ľudí spája a navyše Daniel je krásny človek s úžasnou energiou, ktorý hudbou žije a to prenáša aj na nás. Uz sa neviem dočkať!“

Ivan Panák – hodinový manžel

„Bol som užasnutý jeho prístupom, výukou spevu, akým je gospel. Kreativita a nasadenie, s akým viedol workshop, sa stal pre mňa nezabudnuteľným zážitkom. Teším sa, že si budem môcť opäť pod jeho vedením zaspievať.“

Jozef Neoral – jazykový korektor: neokorekt@gmail.com

„Po stránke odbornej (pokiaľ som mohol za tie 2 dni posúdiť) je to erudovaný profesionál. Má prepracované metódy bezpečného a efektívneho hlasového rozcvičovania, spôsoby nácviku po hlasoch bez zbytočných prestojov, vníma a koriguje aj drobné odchýlky od melodickej línie, vie systematicky budovať zmysel spevákov pre celkovú harmóniu zboru i precítenie ducha skladieb, čo je nadstavbou samotnej čistej a technickej intonácie. Rád sa hrá s improvizačnými prvkami a dokáže do tejto hry zábavným spôsobom vtiahnuť aj všetkých účastníkov – v prejavoch hlasových i pohybových.“ Celú referenciu Jozefa Neorala si prečítaj v článku Moje 2 dni so strhujúcim Danielom Thomasom.

Dagmar – účtovníčka

„Veľmi sa teším, že workshop bude aj tohto roku. Dúfam, že bude rovnako fantastický ako vlani. Daniel je nezameniteľný, neviem sa dočkať,  keď  budeme opäť všetci spolu „súzniť “ ♥.“
Gospelový workshop s Danielom ThomasomGospelový workshop s Danielom Thomasom v BratislaveGospelový workshop s Danielom ThomasomDaniel Thomas a Anka Repková

Termín a miesto konania:

Zmena času a miesta vyhradená. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert nekoná.

Vstupenka

Daniel Thomas

Cena: 99 € (cena platná od 1.8.) VYPREDANÉ!
V cene je zahrnutý pitný režim a ľahké občerstvenie počas obidvoch dní workshopu.


Zanechaj mi tvoj e-mail a dám ti vedieť, keď budem znova organizovať takýto workshop.

[social_share header=’Daj vedieť o workshope aj svojim kamarátom‘]

Workshop a koncert podporili
Bratislava - Staré mesto

Bezpečné platby zabezpečuje
24pay

Rád(a) spievaš? Pridaj sa k nám do zboru!

Zdokonalíš sa v speve, rozvinieš svoj sluch, zlepšíš si intonáciu a zažiješ veľa radosti.

Uložiť

Zavrieť